Jak zwiększyć FPS w grach - wersja rozszerzona

Poradnik dodany przez: microft
10126 0

Przyspieszanie komputera to kwestia szczególnie zajmująca nałogowych graczy, którzy często mają problem z fps, czyli frame per second – liczbą klatek możliwych do wyświetlenia w ciągu jednej sekundy. Wymagające, nowoczesne gry kuszące kolejnymi przygodami, jak choćby popularny „Dziki Gon” – gra oparta na powieści Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin” wymagają wyjątkowo dynamicznego
fps w grzeJak zwiększyć fps i dzięki temu umożliwić sobie dostęp do atrakcyjnych nowych gier oraz zapewnić sprawnie działający fps w grze – pokazujemy w prezentowanym filmie.
Jednym ze sposobów, jakimi możemy powiększyć prędkość fps jest sprawdzenie czystości i temperatury sprzętu. Jeżeli pozostawiają one wiele do życzenia, najlepszym sposobem jest oczyszczenie wszystkich elementów pod obudową sprężonym powietrzem, oczywiście po wcześniejszym odłączeniu sprzętu od prądu. Koszt takiego samodzielnego czyszczenia to około 35-40 złotych, ale jeśli nie do końca czujemy się pewnie w tej roli, warto oddać sprzęt do czyszczenia w profesjonalnym serwisie. Będzie to nieco wyższy koszt, około 100 złotych, ale pozwoli nam na pełne i płynne korzystanie z gier i znaczne przyspieszanie komputera.
Innymi sposobami na podwyższenie jakości działania komputera i szybszy fpsjest jego formatowanie, które także można wykonać samodzielnie lub w serwisie, instalacja sterowników do karty sieciowej i podzespołów, zainstalowanie nowego systemu bądź z płyty, bądź, w przypadku laptopów z partycji Recovery, co wymaga znajomości skrótów klawiszowych. Standardem dla laptopów i PC jest też inna opcja formatowania polegająca na przywróceniu ich do ustawień fabrycznych.
Regularnie analizujmy i usuwamy zbędne aplikacje na komputerze, które często pracują w tle, spowalniając znacznie jego pracę. Do tego typu działań przydaje się program Game Boosterumożliwiający wyłączenie aplikacji, nawet jeśli nie do końca wiemy, które z nich pracują w tle.

Program - https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

Game Booster - http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_systemowe/Game_Booster.html

Do poradnika Jak zwiększyć FPS w grach - wersja rozszerzona przypisano następujące tagi:

fps przyspieszanie komputera game booster fps w grze jak zwiększyć fps prędkość fps

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zwiększyć FPS w grach - wersja rozszerzona skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...