Jak zrobić zdjęcie panoramiczne - postprodukcja w PS

Poradnik dodany przez: Abandon
10744 0

W dzisiejszym turorialu dotyczącym obróbki zdjęć Mikołaj Krawczunas pokaże, jak wykorzystać funkcje Photoshopa do stworzenia zdjęcia panoramicznego wysokiej jakości.

Podstawą do złożenia naszego zdjęcia panoramicznego w photoshopie jest odpowiedni plik źródłowy. Powinniśmy użyć statywu, gdyż nie chcemy, aby nasz kadr przesuwał się w górę i w dół utrudniając znacząco późniejszą obróbkę zdjęć.

Do stworzenia naszego zdjęcia panoramicznego będziemy potrzebowali obiektywu, który posiada ogniskową powyżej 50mm. Zapytacie pewnie dlaczego? Otóż dlatego, że dłuższa ogniskowa da nam pewność, że nasze zdjęcie panoramiczne połączy się później bezproblemowo podczas procesu postprodukcji w photoshopie.

Dodatkowo zdjęcie panoramiczne wykonane przy pomocy szerokiego kąta może być zniekształcone.  Jest to drugi powód dla którego do stworzenia zdjęcia panoramicznego wykorzystamy węższe szkiełko.

Pliki, które będą stanowiły swoistą kanwę naszej panoramy, którą będziemy przerabiać w PSie musimy tak kadrować, aby zostało nam więcej miejsca niż potrzeba.

Robimy tak dlatego, że przy tworzeniu zdjęcia panoramicznego pewne elementy mogą się na siebie nakładać. To umożliwi nam zrobienie kompletnej panoramy w photoshopie.

Do poradnika Jak zrobić zdjęcie panoramiczne - postprodukcja w PS przypisano następujące tagi:

obróbka zdjęć zdjęcia panoramiczne tworzenie zdjęcia panoramicznego panorama photoshop zdjęcie panoramiczne jak zrobić zdjęcie panoramiczne photoshop

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić zdjęcie panoramiczne - postprodukcja w PS skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...