Jak zrobić psytrance bass - kreacja brzmienia

Poradnik dodany przez: Truerro
15668 0

Muzyka elektroniczna potrzebuje edycji. Do tego celu można użyć programu Fl studio, a ten poradnik wskaże, jak można to zrobić.
Obróbka audio w tym przypadku wymaga użycia wtyczki Massive.
Basy obecnie są układane różnie. Na początku warto zaczynać od standardowego ułożenia w trójkach. Warto jednak pamiętać, że nowoczesna muzyka klubowa dopuszcza zastosowanie także ułożenia w czwórkach. Kreatywne psytrance bass może więc łączyć różne rytmy także w tym zakresie.
Do tworzenia psytrance bass konieczne jest również wcześniejsze przygotowanie kick'u. To również można zrobić według uznania, na początku warto wykorzystać jednak standardowe możliwości w tym zakresie. Efekt laserowy w tym przypadku może być automatyczny (gdy kick jest płatny i przeznaczony dla psytrance) lub można skorzystać ze standardowych możliwości i nałożyć efekty.
Podstawowy bas w tym przypadku to odpowiednio ustawione dwa oscylatory i filtr dolnoprzepustowy. Ustawienie należy dopasować do kick'u i to jest najważniejsze. W psytrance nie może być wyraźnie słyszalny efekt odbijania. Do tego celu często konieczna jest zmiana częstotliwości nie tylko na oscylatorach, ale także w ustawieniach kick'u.
Prawdziwa zabawa z psytrance zaczyna się od dodania drugiej warstwy basu. Drugą warstwę najlepiej jest stworzyć poprzez sklonowanie podstawy i zmianę ustawień. Debug pozwala na automatyczne dodanie wysokich tonów odpowiednich do tego stylu.
Klik na kick'u to kolejna rzecz, o której należy pamiętać przy ustawianiu psytrance bass. To również można zrobić na wtyczce Massive.

Zostań Patronem na Patronite!  https://bit.ly/2O7BOIU

Zaopatrz się w gadżety SMB! http://bit.ly/2zCdXNc  

Do poradnika Jak zrobić psytrance bass - kreacja brzmienia przypisano następujące tagi:

poradnik obróbka audio fl studio psytrance bass muzyka elektroniczna muzyka klubowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić psytrance bass - kreacja brzmienia skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...