Jak zrobić presety do zdjęć

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Obróbka zdjęć
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 11.09.2018 / 14:00
  • Odsłony: 2 708
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

trocki55

Do poradnika jak zrobić presety do zdjęć przypisano następujące tagi:

Podczas pracy ze zdjęciami w Lightroom presety – od momentu omówienia zlecenia po oddanie ich w ręce klienta – proces obróbki jest nieodzownym elementem. Pomaga on nadać im takiego wyrazu, jakiego chcemy, jednocześnie zachowując te walory, które uważamy za najcenniejsze. Możemy tego dokonać wykorzystując program do obróbki zdjęć – płatny, z wieloma przydatnymi funkcjami, darmowy, jeżeli zależy nam na prostej manipulacji oraz aplikacje w telefonie. Każda z tych form ma swoje mocne i słabe strony. Rzeczą, która jest niezwykle przydatna w takiej sytuacji, są filtry do zdjęć, czyli takie ustawienia poszczególnych parametrów, które nadają fotografii pożądanego efektu. Większość popularnych wersji wbudowana jest w sam program, inne można samodzielnie przygotować – temu właśnie poświęcony jest powyższy filmik.
Pokazuje on, jak działa Lightroom oraz w jaki sposób przeprowadza się dodawanie presety. To wyjątkowo przydatne narzędzie, dlatego warto się z nim zapoznać. Dzięki temu obróbka zdjęćbędzie przebiegała szybciej oraz zachowamy odpowiednią konsystencję wewnątrz serii.
Warto też pamiętać, że filtry do zdjęć nie służą jedynie usprawnieniu pracy, Jeżeli są źle wykorzystywane, to mogą zniszczyć fotografię wbrew naszym intencjom.
Zdjęcia to wbrew pozorom bardzo delikatne medium – można je szybko zniekształcić i nadać im karykaturalnego wyrazu, jeżeli indywidualna obróbka zdjęć pójdzie źle w niedoświadczonych rękach. W takim wypadku warto korzystać z filtrów, ponieważ ułatwiają one zmiany także tym, którzy nie posiadają fachowej wiedzy odnośnie teorii kolorów, kompozycji czy innych technicznych aspektów pracy fotografa i grafika komputerowego.

Jeśli materiał Ci się spodobał to subskrybuj:
https://www.youtube.com/groovski

Insta: https://www.instagram.com/paweu_murawski/

Kategoria: Grafika > Obróbka zdjęć

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić presety do zdjęć skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków