Jak zrobić działające Google VR z ... kartonu

Poradnik dodany przez: krilan1995
40519 0

Google cardboard czyli google vr wykonane z kartonu. Tak, okazuje się, że jest to bardzo łatwo zrobić samemu i jest to naprawdę zaskakująca rzecz. Tym bardziej, że pewnie już słyszeliście o wirtualnej rzeczywistości i o tym, że specjalne okulary do tego nie są tanimi rzeczami ... mimo, że ostatnio potaniały ponieważ na rynku coraz więcej firm wypuszcza okulary do wirtualnej rzeczywistości. Ale cała frajda jest w tym, że można zrobić taką rzecz z kartonu. 

Jeśli chcecie stworzyć takie okulary, to będziecie potrzebowali oczywiście kartonu, taśmy klejącej oraz pary soczewek 40mm. I tutaj tylko jest mały szkopuł, ponieważ to właśnie z soczewkami jest największy problem. Nie jest łatwo znaleźć w Polsce takie soczewki ale na eBay'u i Amazonie można kupić taki zestaw już za kilka dolarów, więc jakiejś tragedii nie ma. A uprzedzając wszelkie pytania to odpowiadam, że przy google vr te soczewki to niezbędny element, ponieważ pomaga nam wyostrzyć wzrok na ekranie telefonu, który będziemy mieć tuż przed nosem.

Ale oprócz samych okularów potrzebujecie też telefon. Tutaj sporo modeli się sprawdzi ale najważniejsza jest kwestia wielkości ekranu, który musi pasować do rozstawu dziurek. Inaczej będzie to słabo działać.

No i jak już mamy dopasowany telefon to przydadzą się najlepiej jakieś najlepsze gry na komórkę i aplikacje które obsługują wirtualną rzeczywistość. Nie jest tego dużo ale ciągle powstają nowe rzeczy więc spoko.

A i pamiętajcie, że z tym pomysłem google vr wymagają odpowiedniej aplikacji. W Google Play Store znajdziecie darmowy program "Cardboard", który podzieli nasz ekran na dwoje.

Do poradnika Jak zrobić działające Google VR z ... kartonu przypisano następujące tagi:

gry i programy na telefon rzeczy z kartonu zaskakujące rzeczy google vr wirtualna rzeczywistość najlepsze gry na komórkę

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić działające Google VR z ... kartonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...