Jak zgrać dźwięk z kasety magnetofonowej do mp3 lub odwrotnie

Poradnik dodany przez: bartos19955
89162 4.67

Masz zalegające kasety magnetofonowe? Chcesz zgrać jakieś pamiątki albo muzykę której nie możesz znaleźć w sieci? To coś dla Ciebie! Zgrywanie kaset magnetofonowych, czyli zgrywanie dźwięku z kaset jest możliwe i do tego nie jest takie trudne. Potrzebujesz tylko kilka rzeczy, które są podane w składnikach pod opisem filmu. Stare kasety odeszły dawno w zapomnienie ale możesz chociaż zachować to co na nich było. W końcu dane możemy zgrywać nie tylko z kaset VHS. 

Zgrywanie dźwięku z kaset magnetofonowych to świetny sposób na zachowanie wszystkich ważnych dla nas rzeczy z tych nośników. W formie plików mp3, będziemy mieli pewność, że mamy kopie które łatwiej i bezpieczniej jest nam przechowywać. Jeżeli zastanawiałeś się jak przegrać kasetę magnetofonową i czy w ogóle jest to możliwe to teraz masz odpowiedź. A jako program który nam w tym pomoże, świetny będzie darmowy Audacity którego powinniście znać z innych poradników.

Zachęcam do tego sposobu każdego kto ma ważne i sentymentalne nagrania na kasetach magnetofonowych

Składniki:

  • Potrzebne rzeczy:
  • *Kabel 2x chinch --- mini jack lub mini jack --- mini jack
  • *Odtwarzacz do kaset
  • *Sprawne złącze liniowe/mikrofonowe w komputerze
  • *Program Audacity

Do poradnika Jak zgrać dźwięk z kasety magnetofonowej do mp3 lub odwrotnie przypisano następujące tagi:

zgrywanie kaset kasety magnetofonowe kaseta magnetofonowa jak zgrać kasetę jak przegrać kasetę stare kasety zgrywanie dźwięku z kaset zgrywanie z kaset

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zgrać dźwięk z kasety magnetofonowej do mp3 lub odwrotnie skomentowało 4 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...