Jak zaznaczać nie sąsiadujące ze sobą obszary w Excelu

Poradnik dodany przez: Excel-i-Adam
15409 0

W Excelu najprościej zaznacza się obszary, które są prostokątami. To jest łatwe i raczej każdy wie jak to zrobić. Zaznaczanie komórek w Excelu może być jednak problematyczne, kiedy okazuje się, że do zaznaczenia mamy obszary o innym kształcie lub komórki bądź obszary, które ze sobą nie sąsiadują. W tym przypadku przydaje się do zaznaczania obszarów w arkuszu kalkulacyjnym klawisz Ctrl i myszka.

w tym poradniku Excel zobaczysz dokładnie jak to wygląda. Najpierw zaznaczasz pierwszy obszar, a następnie przytrzymujesz klawisz Ctrl. W tym czasie myszką zaznaczasz kolejny po prostu trzymając lewy jej przycisk i przeciągając ją nad wybranym obszarem. Jeśli chcesz dodać więcej obszarów powtarzasz proces, czyli"

- przytrzymujesz Ctrl,

- myszką zaznaczasz kolejny obszar.

Problemy z zaznaczaniem komórek już nie będą was dotyczyć, nawet przy bardzo dużych i złożonych arkuszach kalkulacyjnych. Zapraszam także na mój profil abyście mogli sprawdzić inne porady z Excela. Tematyka jest naprawdę różnorodna. 

Do poradnika Jak zaznaczać nie sąsiadujące ze sobą obszary w Excelu przypisano następujące tagi:

excel poradniki excel porady excel zaznaczanie komórek w excel zaznaczanie obszarów w arkuszu kalkulacyjnym problemy z zaznaczeniem komórek

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaznaczać nie sąsiadujące ze sobą obszary w Excelu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...