Jak zapisywać zadania na kartach RFID NFC za pomocą telefonu

Poradnik dodany przez: 99problems
11477 0

Cześć, być może brzmi to tak, jak czarna magia, ale dzisiaj zajmiemy się wykorzystaniem smatfona do zapisu kart zbliżeniowych rfid nfc. Może pokrótce wyjaśnię Wam ten dziwny slang. Co oznaczają te dziwne literki, o co w tym chodzi? Karty RFID (Radio-frequency identification) oraz NFC (Near Field Communication) to dwie bardzo zbliżone technologie bezprzewodowej komunikacji, które są używane praktycznie na każdym kroku w różnych dziedzinach naszego życia - od weryfikacji tożsamości, kontroli dostępu oraz systemach płatniczych. Technologia RFID po raz pierwszy została opatentowana w 1983 i była prekursorem szerzej dziś znanego NFC.

Gdzie można wykorzystać takie gadżety do telefonu? Czytniki kart rfid nfc znajdują się między innymi w hotelach, bankach i miliardzie innych miejsc, gdzie funkcjonują często po prostu jako swoiste cyfrowe „klucze”. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne bo pozwala na badanie i kontrolę nad przepływem uprawnionych przez zabezpieczane miejsca. Dziś możemy zapisywać zadania na nich za pomocą zwykłego smartfona wyposażonego w moduł nfc, a kiedyś była do tego potrzebna niesamowita technologia - komputer, a także specjalistyczny czytnik kart, który umożliwiał odczyt i zapis identyfikatorów. Sami przyznacie, że rozwiązanie z komórką jest nie tylko znacznie bardziej wygodne, mobilne, ale także tańsze, bo przecież każdy z nas i tak ma swojego komórczaka przy sobie.

Jeśli interesuje Was ta dziedzina elektroniki, to dajcie znać, postaramy się przygotować znacznie więcej filmów poradnikowych traktujących o całej technologii rfid nfc. Trzymajcie się i do zobaczenia!

Do poradnika Jak zapisywać zadania na kartach RFID NFC za pomocą telefonu przypisano następujące tagi:

inni producenci czytnik kart rfid nfc karty rfid karty zbliżeniowe rfid nfc gadżety do telefonu wykorzystanie smartfona

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zapisywać zadania na kartach RFID NFC za pomocą telefonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...