Jak zainstalować środowisko graficzne na Debianie

Poradnik dodany przez: krychap
22373 4

Instalacja środowiska graficznego na systemie Linux Debian. Na początek cel takiej instalacji. Dzięi zainstalowaniu środowiska graficznego będziemy mogli pracować na VNC. A VNC to skrót od Virtual Network Computing i jest to system dzięki któremu można przekazywać obraz z wirtualnego lub fizycznego środowiska graficznego. Inaczej mówiąc, trochę prostszym językiem, VNC uruchamia nam pulpit i pozwala na sterowanie nim z innego, dowolnego komputera.

A teraz wracając do środowiska graficznego i jego instalacji, może być trudno wybrać konkretne środowisko graficzne, jednak jeżeli nie masz żadnego o tym pojęcia lub po prostu nie masz ulubionej wersji to zastosuj się dokłądnie do poleceń, kroków i instrukcji w tym poradniku i wykonaj to co ja. 

Pamiętaj, że środowisko graficzne w systemie Linux Debian zawsze możesz zmienić i/lub doinstalować dodatkowe menadżery okien. To Twój wybór i jeżeli dane środowisko graficzne nie spełnia Twoich oczekiwań albo po prostu Ci się nie podoba, to zawsze można je odinstalować tak jak każdą inną aplikację.

Składniki:

  • Potrzebne Komendy:
  • http://wrzucacz.pl/file/2481389697014/Instalacja.txt
  • TightVNC Viewer:
  • http://www.tightvnc.com/download.php
  • Putty:
  • https://www.google.pl/#q=Putty&safe=active

Do poradnika Jak zainstalować środowisko graficzne na Debianie przypisano następujące tagi:

tworzenie stron i blogów środowisko graficzne instalacja debian praca na vnc linux debian zdalny pulpit linux

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zainstalować środowisko graficzne na Debianie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...