Jak zablokować dostęp do internetu programowi

Poradnik dodany przez: artur.lebioda
15339 0

W dobie internetu prawie wszystkie systemowe programy potrzebują dostępu do sieci. Wysyłają statystyki, łączą się z bazą danych, bądź zbierają anonimowe informacje. Niestety jest też część programów, która łączy się z internetem zupełnie niepotrzebnie. Zabierając nam w ten sposób transfer, a także w najgorszym wypadku przysparzając nam wielu problemów z przechwytywaniem danych. W takich przypadkach przydałoby się jakieś blokowanie programów. W Windowsie dostępna jest tak zwana zapora systemowa. Ustawienia, które posiada nie są zbyt dokładne i przez jest po prostu dziurawa. Blokowanie dostępu do internetu dla określonych programów jest możliwe, dlaczego pokażę Wam jak to zrobić.

Wyłączenie dostępu do internetu niektórym programom może dać nam odczuwalne rezultaty w postaci prędkości jego działania, a także w niektórych wypadkach może odrobinę przyspieszyć nasz komputer. 

Podstawowa konfiguracja zapory systemowej jest na tyle błędna, że przepuszcza wszystkie programy, dzisiaj odrobinę to zmienimy i wyłączymy dostęp do internetu niektórym z nich.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zablokować dostęp do internetu programowi skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...