Jak wysyłać i pobierać pliki z FTP na Androida

Poradnik dodany przez: Pomida
12591 0

Zostań patronem kanału ForumWiedzy.pl i prześlij dotację na Patronite.pl, jeśli filmy na kanale są dla Ciebie cenne. https://patronite.pl/forumwiedzy Z góry dzięki! 

Jak się okazuję, udostępnianie plików na smartfonie lub tablecie z systemem Android to coś naprawdę prostego. Aby tego dokonać niezbędny nam będzie program Total Commander, który jest dostępny do pobrania za darmo. Po wejściu w niego ukazują nam się dwa okna z katalogami. Aby przesłać plik z lub na serwer ftp wystarczy przytrzymać dłużej plik, aż do wyskoczenia okienka. Gdy tylko się pojawi, wybieramy opcję Kopiuj do schowka. Aby plik został przeniesiony do drugiego katalogu, zatrzymujemy kursor w jakimkolwiek miejscu w nim, na dowolnym pliku, po czym klikamy Wklej tutaj. Jak widać, przesyłanie plików nie stanowi żadnej trudności. Możemy teraz spróbować odwrócić proces, czyli przenieść plik z katalogu na serwer ftp. Do tego celu należy pobrać specjalną wtyczkę, która nam to umożliwi - FTP Plugin. Po instalacji automatycznie w katalogu pojawi nam się dodana wtyczka. Po wejściu w nią zostaniemy poproszeni o podanie nowej sesji FTP. Będziemy musieli podać nazwę serwera, nazwę użytkownika oraz hasło. Po tym nasze połączenie z serwerem ftp zostanie utworzone i możemy z niego w nieograniczony sposób korzystać. Przesłanie dowolnego pliku będzie zawierało się w dwóch szybkich i prostych krokach - tak jak wcześniej skopiowaniu go do schowka, a następnie wklejeniu go w drugim katalogu. Pliki mogą być przesyłane w naprawdę każde dowolne miejsce w obrębie naszych katalogów, a ta czynność trwać będzie dosłownie nawet nie sekundę. W przypadku większej ilości przesyłanych plików, proces będzie trwać nieco dłużej. Całość jednak pokazuje, jak proste jest pobieranie plików na serwer oraz pobieranie plików z serwera.

Do poradnika Jak wysyłać i pobierać pliki z FTP na Androida przypisano następujące tagi:

serwer ftp udostępnianie plików przesyłanie plików pobieranie plików na serwer pobieranie plików z serwera total commander

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wysyłać i pobierać pliki z FTP na Androida skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...