Jak wymontować napęd optyczny z laptopa

Poradnik dodany przez: Makabros
13251 1

Poradnik pokazuje jak można wyciągnąć, wymontować napęd optyczny w laptopie. Wiadomo, ta część jak i każda inna może ulec uszkodzeniu samoistnie lub przez nieuwagę bądź niechlujność użytkownika. Pewnie wiecie o czym mówię. Chamskie zamykanie napędu, zbyt mocne przyciśnięcie płyty lub po prostu uszkodzenie ze względu na próby uruchomienia jakiejś starej płyty która się uszkodziła napęd dlatego, że się rozsypała. Tak czy inaczej wyjmowanie napędu i wymiana napędu w laptopie nie musi oznaczać wizyty w serwisie. Zepsuty napęd w laptopie można wymienić samemu. I od razu mówię, że nie opłaca się go naprawiać. Lepiej od razu wymienić taki napęd na nowy. Naprawa zazwyczaj przewyższa cenę nowego napędu optycznego i mało kto zajmuje się czymś takim. 

Zepsuty napęd w laptopie wyciągacie, sprawdzacie dokładnie jaki to model i kupujecie taki sam lub inny, który będzie pasował do waszego sprzętu. 

Takie i inne proste czynności warto robić samemu. Tylko wszystko na spokojnie i ostrożnie aby nic dodatkowo nie uszkodzić.

Do poradnika Jak wymontować napęd optyczny z laptopa przypisano następujące tagi:

sprzętowe napęd w laptopie wyjmowanie napędu wymiana napędu w laptopie napęd optyczny w laptopie zepsuty napęd w laptopie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wymontować napęd optyczny z laptopa skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...