Jak wyłączyć serwer DHCP i nadać stałe IP dla komputera

Poradnik dodany przez: bez-problemu_pl
20296 0

Stały adres IP komputera, czyli wyłączenie serwera DHCP i nadanie stałego adresu IP. To temat tego poradnika. Jeżeli szukasz takiej możliwości, to idealnie trafiłeś. Tutaj wszystko jest dokładnie wyjaśnione. 

A dlaczego akurat jeden adres IP, który będzie stały? Otóż niektóre urządzenia sieciowe, czyli przykładowo serwery, powinny posiadać właśnie stały jeden adres IP zamiast używania domyślnie adresów przydzielanych dynamicznie przez serwer DHCP. Aby zamienić adresy dynamiczne na stałe adresy IP i aby wiedzieć jak nadawać stałe adresy IP wystarczy wprowadzić kilka zmian, opisanych w tym poradniku. Można samemu poszukać tych opcji, jednak dzięki wideo szybciej zobaczycie o co chodzi co i jak wykonać. 

Sprawa wygląda tak, że domyślnie większość routerów ma fabrycznie włączoną funkcję serwera DHCP, który przydziela adresów IP i zarządzanie nimi w sieci lokalnej. Aby to zmienić trzeba wyłączyć tą opcję. Samo jej wyłączenie jednak do końca sprawy nie rozwiązuje i dlatego trzeba zobaczyć jak wygląda nadawanie stałego adresu IP.

Film znajduje się w:

Do poradnika Jak wyłączyć serwer DHCP i nadać stałe IP dla komputera przypisano następujące tagi:

sieci stały adres ip komputera nadawanie stałego adresu ip jeden adres ip wyłączenie serwera dhcp stały adres ip

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyłączyć serwer DHCP i nadać stałe IP dla komputera skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...