Jak wykonać klonowanie oprogramowania w systemie Linux

Poradnik dodany przez: spock
19607 0

Czasami zachodzi potrzeba aby zainstalować identyczne oprogramowanie na kilku komputerach. W sumie na początku sprawa wydaje się bardzo prosta bo przecież można wykonać klonowanie partycji i gotowe - problem z przenoszeniem systemu Linux na inne komputery rozwiązany. Ale spawa się komplikuje kiedy komputery na których mają być zainstalowane te same programy różnią się od siebie parametrami sprzętowymi. Wtedy klonowanie partycji może nie zadziałać tak jak powinno. Dlatego w tym poradniku pokażę wam sposób na bezpieczne wykonanie klonowania oprogramowania w systemie Linux na przykładzie dystrybucji Ubuntu. 

Klonowanie programów i wszelkiego innego softu na systemach Linux jest możliwe a sposób przydaje się głównie biurach, miejscach pracy i w szkołach w których używa się systemów Linux. Kopiowanie oprogramowania "zrównuje" wszystkie komputery, nawet kiedy różnią się one od siebie niektórymi parametrami. A taką akcję z klonowaniem oprogramowania możecie przeprowadzić na różnych dystrybucjach Linuxa.

Składniki:

  • System Linux (np. Ubuntu; Mint; Debian; Sparky)

Do poradnika Jak wykonać klonowanie oprogramowania w systemie Linux przypisano następujące tagi:

linux klonowanie oprogramowania przenoszenie systemu linux klonowanie programów klonowanie partycji linux kopiowanie oprogramowania

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać klonowanie oprogramowania w systemie Linux skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...