Jak wygląda sprzętowy firewall

Poradnik dodany przez: JamJestJay
18931 0

W tym odcinku pokazuję Wam mniej znane rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa w sieci i firewalla w biurze. Nie będziemy instalować żadnych specjalnych i polecanych programów i aplikacji a skorzystamy z urządzenia Cisco Pix 501, które jest sprzętowym firewalem do małego biura. PIX czyli Private Internet eXchange to starsza rodzina sprzętowych firewall'i. Nowe urządzenia to ASA - Adaptive Security Appliance, ale zasady filtracji pakietów z Internetu do sieci prywatnej i odwrotnie pozostają te same.

Zapewne większość z Was instalowała firewall programowy np. Comodo itp. Natomiast jeżeli chodzi o sprzętowe firewalle to są używane one w sieciach z firmowych z większą ilością komputerów. Ochrona komputerów firmowych przez takie rozwiązanie oferuje również funkcję bramy VPN czyli możecie łączyć się do tej bramy ze zdalnej lokalizacji (np. Waszego domu) i otwierać aplikacje oraz pliki w swojej firmowej sieci jakbyście byli w firmie i siedzieli przy biurowym komputerze. Zapraszam do zapoznania się z tym tematem.

Do poradnika Jak wygląda sprzętowy firewall przypisano następujące tagi:

bezpieczeństwo w sieci sprzętowy firewall cisco pix 501 firewall w biurze ochrona komputerów firmowych instalacja firewalla

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wygląda sprzętowy firewall skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...