Jak wprowadzać ciągi liczb i tekstów

Poradnik dodany przez: Excel-i-Adam
16377 0

Poradnik Excel i rozwiązanie kolejnego problemu, czyli poznanie kolejnych przydatnych i dosyć często używanych funkcji. A w tym poradniki Excela tworzenie ciągów liczb i innych ciągów jak np. ciągi związane z dniami tygodnia, miesiąca lub inne, które sami możemy stworzyć.

Liczby i tekst w Excelu w powtarzających się przypadkach lub według jakiegoś wzoru można wprowadzać automatycznie. Wypełnianie komórek ręcznie nie ma sensu i dlatego warto korzystać z ciągów liczb w Excelu.

Prosty przykład. Załóżmy, że chcesz wprowadzić ciąg liczbowy standardowy, czyli 1, 2, 3, ... Ręcznie wpisywanie tych liczb w komórki zajmuje dużo czasu, szczególnie, że możesz potrzebować wprowadzić nawet kilka tysięcy liczb. Dlatego trzeba to zrobić inaczej aby szybko zapełnić kolejnymi liczbami wybraną ilość komórek. 

Ciągi liczb w Excelu dają takie możliwości i znacznie więcej można rzeczy w ten sposób wprowadzać ale konkretne szczegóły poznacie już w poradniku. Zobaczcie jak wygląda automatyczne wypełnianie komórek.

Do poradnika Jak wprowadzać ciągi liczb i tekstów przypisano następujące tagi:

excel poradniki excel kurs excela ciągi liczb w excelu liczby i tekst w excelu automatyczne wypełnianie komórek

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wprowadzać ciągi liczb i tekstów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...