Jak uzyskać jasne i żywe kolory w Photoshopie

Poradnik dodany przez: Ashantes
24897 3.5

W tym tutorialu pokaże Wam jak nadać zdjęciom trochę jasności i żywych kolorów. Uzyskamy efekt podobny do koreańskich zdjęć przedślubnych, które charakteryzują się właśnie dużą jasnością i nasyceniem kolorów. Tworzy to bardzo fajny efekt wizualny, który niektórym może kojarzyć się z vintage, ale ma w sobie coś szczególnego co wielu osobom może się podobać. 

Aby uzyskać jasne kolory i nasycenie kolorów wykorzystamy program Adobe Photoshop. Użyjemy głównie opcji selective color i będziemy za pomocą obróbki poszczególnych kolorów poprawiać odpowiednie odcienie tak b uzyskać pożądany przez nas efekt. Możemy wybrać każdy z palety kolorów i odpowiednio o nasycić by zmienić lekko jego odcień. To jakie kolory wybierzecie zależy od tego jakie kolory chcecie nasycić. Również będziemy działać na curves, czyli krzywych. Przydatne również okażą się mapy gradientowe, które dostępne są w adobe photoshop cs6. Myślę, że efekt jest zadowalający i Wam również się spodoba. Możecie wypróbować ten tutorial na swoich własnych zdjęciach. 

Do poradnika Jak uzyskać jasne i żywe kolory w Photoshopie przypisano następujące tagi:

vintage obróbka zdjęć adobe photoshop photoshop tutorial żywe kolory jasne kolory nasycenie kolorów obróbka kolorów selective color mapy gradientowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uzyskać jasne i żywe kolory w Photoshopie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...