Jak utworzyć ukrytego użytkownika w systemie Windows 8

Poradnik dodany przez: JamJestJay
14753 0

Na początek słowo wstępu i uwaga odnośnie tego pomysły i korzystania z takiej możliwości w systemie Windows 8. Pamiętajcie, że poradnik został stworzony w celach edukacyjnych i nie powinien być użyty do nieupoważnionego dostępu do systemu komputerowego. Szpiegowanie, nawet domowe nie jest zbyt dobrą formą kontroli użytkowników komputera. Taki ukryty dostęp do systemu niech nie będzie czymś, co wykorzystacie przeciwko innej osobie. Tym bardziej w miejscu pracy, gdzie takie praktyki są nielegalne.

Poradnik Windows 8 związany z ukrywaniem konta użytkownika to ciekawostka, która może być pomocna jeśli tylko odpowiednio z niej skorzystamy. Zobacz jak w prosty sposób można ukryć konto użytkownika w systemie Windows 8, aby potem mieć dostęp do systemu bez wiedzy innych osób. Ale to nie wszystko. Później można takie konto przypisać do grupy administratora oraz zdalnego pulpitu i łączyć się zdanie poprzez np. oprogramowanie zdalnego pulpitu do komputera z sieci.

Klucz rejestru do modyfikacji:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\Userlist
i utwórz nową wartość DWORD (32-bit) i nazwie dokładnie utworzonego konta użytkownika w systemie Windows 8.
0 - oznacza konto jest ukryte
1 - konto widoczne podczas zalogowania

Do poradnika Jak utworzyć ukrytego użytkownika w systemie Windows 8 przypisano następujące tagi:

windows 8 poradniki windows 8 ukrywanie konta użytkownika ukryty użytkownik ukryty dostęp do systemu kontrola użytkowników komputera

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak utworzyć ukrytego użytkownika w systemie Windows 8 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...