Jak uruchomić emulator z systemem Android

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Wirtualne systemy
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 11.06.2015 / 20:00
  • Odsłony: 7 617
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

tesserin

Pokazuję co musicie zainstalować oraz w jaki sposób skonfigurować oprogramowanie abyście mogli uruchomić na swoich komputerach emulator z systemu Android znanego z telefonów komórkowych, tabletów i pisać na niego własne programy komputerowe w języku Java. Potrzebne oprogramowanie do ściągnięcia i zainstalowania:

1. Android SDK (zawiera biblioteki i narzędzia do tworzenia, debugowania, testowania aplikacji na system Android na komputerze) http://developer.android.com/sdk/index.html

2. Java JDK (narzędzie dla programistów do pisania programów w języku programowania Java) http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

3. Eclipse (darmowe środowisko do pisania, testowania programów np. w Java'ie http://www.eclipse.org/downloads/

4. Android Development Tools (ADT) dla Eclipse'a (dodatek do Eclipsa umożliwiających integrację z Android SDK). http://developer.android.com/sdk/installing/installing-adt.html Instrukcja jak zainstalować powyższe oprogramowanie jest przedstawiona w filmie.

Taki wirtualny system pomoże Wam podczas programowania telefonów komórkowych. Nie będziecie musieli posiadać bezpośrednio urządzenia z tym systemem. Wystarczy Wam emulator android.

Serdecznie zapraszam do oglądania

Kategoria: Systemy operacyjne > Wirtualne systemy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uruchomić emulator z systemem Android skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków