Obecnie filmy z okresu zimowego w klimacie umiarkowanym rzadko są atrakcyjne. Problemem jest zazwyczaj brak śniegu. Ten poradnik pokazuje, jak zrobić realistyczny śnieg w programie After Effects.
Początek to oczywiście wybór ujęcia. Następnie używanym pulginem będzie Trapcode particular. Należy pamiętać, że używając programu After Effects przede wszystkim tworzy się efekty wizualne. Podstawowy śnieg można uzyskać tylko nakładając efekt cząsteczkowy na ujęcie. Jednak takie działanie nie da rezultatu w postaci realistycznego śniegu. Konieczne jest zazwyczaj zmiana liczby cząsteczek.
Emiter umożliwia ustawienie zarówno liczby cząsteczek, jak i ich poruszanie się. Jeśli śnieg nie pojawia się na samym początku, należy ustawić emiter na osi czasu lub wpisać odpowiednią wartość w oknie.
Dzięki zwiększeniu wartości live można sprawić, by śnieg nie znikał zbyt szybko. Wartość opacity należy ustawić na około 15. Dzięki temu śnieg będzie delikatny, co zwiększy realizm animacji. Efekty wizualne można poprawić korzystając z ustawień Physic. To tam można określić takie wartości jak grawitacja czy opór powietrza. Tworzenie animacji w tym przypadku może wymagać utworzenia nowej kamery. Choć w celu nadawania tego typu efektu warto znać parametry kamery, to jednak w większości sytuacji należy po prostu zdecydować się na zwykłe ustawienia.
W przypadku śniegu grafika komputerowa umożliwia takie ustawienie, aby płatki poruszały się do przodu i do tyłu. To ustawienie także jest możliwe w ustawieniach Emiter. Złagodzenie ruchu śniegu można złagodzić dodatkowo także poprzez użycie Motion Blur. Program Adobe pozwala również na zmianę koloru, by zbliżyć go do koloru leżącego naturalnego śniegu.
Kanał na YT: https://goo.gl/K3KZRf
Wspomóż mnie na Patronite: https://patronite.pl/kinto