Jak stworzyć Scribble Effect w 90 sekund w Adobe After Effects

Poradnik dodany przez: filmujemy
7708 0

Scribble effect jest obecnie jednym z bardziej popularnych efektów specjalnych, najczęściej można zobaczyć go w teledyskach, choćby Justina Bibera. Ponieważ można się z nim spotkać na każdym praktycznie kroku, warto wiedzieć w jaki sposób dokonać obróbki wideo by ten efekt uzyskać. W tym poradniku wytłumaczę jak dokonać edycji filmu w programie Adobe After Effects. Jest to bardzo proste i nawet początkujący montażysta powinien sobie z tym zadaniem poradzić.
Kiedy masz już otwarte okno programu, w zakładce Project należy kliknąć dwukrotnie, żeby zaimportować do programu film. Następnie należy przeciągnąć go na pustą oś czasu, co utworzy nową kompozycję. W kolejnym etapie wystarczy kliknąć dwukrotnie na plik, który zaimportowałeś, a następnie należy na górze w przyborniku znaleźć narzędzie o nazwie Brush tool. Po jego naciśnięciu najprawdopodobniej nie pojawi się cała zakładka dotycząca ustawień pędzli, w takim przypadku wystarczy wejść w „Window” i zaznaczyć w rozwijanym menu „Brushes”. Pamiętaj, że w momencie, kiedy ustawienia pędzli masz już otwarte musisz wejść w zakładkę „Paint” i w „Duration” ustawić „Single frame”. Wybierz miejsce, w którym chcesz zacząć malować i kolejno, klatka po klatce maluj to, co Ci się podoba. Kiedy wszystkie klatki będziesz miał już pomalowane, wystarczy całość wyrenderować i sprawdzić efekt końcowy. I tak naprawdę to już wszystko. Pamiętaj, że im większe masz zdolności plastyczne, tym lepsze efekty specjalne osiągniesz.
Jak widzicie całość dzieje się w prostym programie do montażu filmów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o edycji filmów zapraszam do zapoznania się z innymi adobe after effects tutorials.

Grupa: https://www.facebook.com/groups/488291531512621/?fref=ts

Jeżeli Ci się spodobał, wpadaj na fanpage:

https://www.facebook.com/filmujemyyt

Do poradnika Jak stworzyć Scribble Effect w 90 sekund w Adobe After Effects przypisano następujące tagi:

obróbka wideo efekty specjalne edycja filmów montaż filmów adobe after effects tutorials scribble effect

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak stworzyć Scribble Effect w 90 sekund w Adobe After Effects skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...