Jak stworzyć retro grę - Arkanoid w programie Scratch

Poradnik dodany przez: themarhio
13404 0

Nauka programowania gier jest bardzo ważna. To jedna z niewielu umiejętności, która praktycznie bez nakładu środków, a dzięki tylko samym umiejętnościom pozwala tworzyć coś z niczego i budować ogromne biznesy. To dzięki tej umiejętności wielu biednych stało się multimilionerami. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć jej dzieci już od najmłodszych lat. A co zachęci dzieciaki równie dobrze do godzin nauki i wkuwania języków programowania tak, jak stworzenie własnej gry retro?

Arkanoid to klasa sama w sobie, jedna z pierwszych gier komputerowych, które kiedykolwiek powstały i jedna z najpopularniejszych, bo idziemy o zakład, że znają ją nawet wasi dziadkowie i rodzice! ;) Jeśli chcecie, aby poznały ją również i Wasze dzieci to… może pora nauczyć je jak stworzyć taką starą grę samodzielnie? Dam i to z pewnością bardzo dobry start do świata programowania, kto wie? Być może na dobre złapią bakcyla i dzięki temu kiedyś staną się drugim Billem Gatesem, czy Stevem Jobsem? Wtedy z rozerzwieniem będą opowiadali całemu światu, jak to ich rodzice wzięli ich na kolana i pokazali jak stworzyć grę Arkanoid, która była ich pierwszą produkcją w portfolio a tym samym pozwoliła na późniejsze zbudowanie internetowego giganta. Piękne, prawda?;)

Scratch to program do nauki programowania gier dla dzieci i młodzieży. Co prawda można w nim tworzyć nie tylko rzeczy do zabawy i rozrywki jak ta gra retro, a także znaczniej bardziej skomplikowane oprogramowanie użytkowe, o których mówimy w innych częściach naszego cyklu. W dzisiejszym odcinku stworzymy klona jednej z ikony gier, czyli ARKANOID. Dobrej zabawy i powodzenia!

Do poradnika Jak stworzyć retro grę - Arkanoid w programie Scratch przypisano następujące tagi:

scratch arkanoid stare gry programowanie gier gry retro

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak stworzyć retro grę - Arkanoid w programie Scratch skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...