Jak stworzyć efekt filmowy na zwykłym nagraniu w Adobe Premiere

Poradnik dodany przez: mrWlodi
11000 0

Obróbka wideo, to temat ostatnio bardzo na czasie. Każdy kto kiedyś chwytał się zdjęć, w każdej formie teraz zagląda do wideo. Fotografowie przebranżawiają się i stają się kamerzystami, czy też operatorami kamer ;). Nomenklatura dowolna :). 

Na czym się wzorujemy? Na różnego rodzaju filmach, superprodukcjach, które widzimy w kinie, po prostu na wszystkim :). Zaczynamy od wybrania odpowiedniego programu do obróbki. Zawodowcy przeważnie korzystają z Adobe Premiere Pro oraz Final Cuta, ale z tego co wiem, to wiele telewizji działa jeszcze na Avidzie i jakoś nie mają z tym problemów, więc wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego co potrzebujecie, bądź na czym pracują wasi współpracownicy, czy też Wasza firma. 

Wielu Youtuberów korzysta z Sony Vegas, przeważnie w wersji 13, który jakiś czas temu został kupiony przez firmę Magix. Dzięki temu mamy szansę, że:

a) kiedyś być może ten program trafi na macOS,

b) będzie dalej wspierany.

Ale dość o innych programach, dzisiaj pokażemy Wam efekty filmowe z wykorzystaniem Adobe Premiere Pro. Będzie to prosta edycja wideo, ale przecież od czegoś trzeba zacząć :). 

Dzięki temu materiałowi dowiecie się jak poprawić jakość filmu oraz jak sprawić by ujęcia filmowe wyglądały naprawdę filmowo, a nie po prostu jak nagrane zwyczajnym Go Pro, czy inną kamerą :). 

 

Pamiętajcie, że jest to prosty "tutorial" , w którym pokażę Wam w jaki sposób stworzyć efekt filmowy w Adobe Premiere Pro CC, więc nie oczekujcie, że po jego obejrzeniu będziecie od razu ALFĄ i OMEGĄ montażu :). 

Każdy może ustawić efekty według swoich upodobań, jednak w tutorialu pokazane są przydatne funkcje tego programu.

Do poradnika Jak stworzyć efekt filmowy na zwykłym nagraniu w Adobe Premiere przypisano następujące tagi:

obróbka wideo adobe premiere pro efekty filmowe prosta edycja wideo jak poprawić jakość filmu ujęcia filmowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak stworzyć efekt filmowy na zwykłym nagraniu w Adobe Premiere skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...