Jak sterować komputerem z innego urządzenia

Poradnik dodany przez: gombiak
23143 0

Jeżeli tak jak ja lubisz się zagłębiać w różne możliwości związane z komputerami to sterowanie komputerem z innego urządzenia jest czymś, czego musisz spróbować. W końcu używanie komputera na odległość już samo w sobie niesie mnóstwo możliwości i na pewno już masz kilka pomysłów do czego taki pomysł i takie rozwiązanie byś wykorzystał. 

Zobaczysz jak wybudzić komputer za pomocą zdalnego sterowania i jak go kontrolować przy pomocy innego komputera, np. za pomocą laptopa. Aby tak naświetlić ogólnie całą generalną zasadę, to podam wam przykład: 

Kiedy jesteś gdzieś na wakacjach i potrzebujesz skorzystać z komputera na którym pracujesz to co zrobisz? A takie sytuację są nader częste. W końcu na pewno posiadając laptop i komputer stacjonarny, masz na tych urządzeniach różne dane. Po konfiguracji pokazanej w poradniku, będziesz mógł zdalnie uruchomić swój komputer, który został w domu i normalnie go używać poprzez. np. laptopa, inny komputer lub poprzez tablet.

Używanie komputera na ogległość i takie bardzo pomocne zdalne sterowanie możliwe jest dzięki programowi TeamViewer oraz odpowiedniej konfiguracji BIOS. Jesteśmy w stanie tak przygotować nasz sprzęt aby była możliwość jego zdalnego uruchomienia a co za tym idzie, możliwość zdalnego sterowania. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sterować komputerem z innego urządzenia skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...