Jak sprawdzić dysk twardy oraz tworzenie partycji

Poradnik dodany przez: Pan_Gruchacz
12227 0

Witaj w cyklu przydatne programy! W każdym obecnie komputerze znajduje się dysk twardy. Jedne są szybsze, drugie wolniejsze, jedne mniejsze, drugie większe, ale zadanie mają takie same, archiwizację danych. Bez dysku twardego komputer byłby mało użyteczny. Wyobraźmy sobie, że piszemy pracę semestralną i zostawiamy ja nie dokończoną na następny dzień, a tu po ponownym odpaleniu musimy na nowo ją pisać. Chyba nikomu taka praca się nie widzi. Dla tego wymyślono coś takiego jak dysk twardy. Nazwa wzięła się od tego że dysk faktycznie jest/był twardy. Pierwszy dysk został wyprodukowany w 1956 roku przez firmę IBM (dzisiejsze Lenovo). Dysk był olbrzymi. Miał przekątną 24 cale, a oferował zaledwie 5mb powierzchni. Dzisiaj wydaje się to niewiele, ale w roku 1956 było to bardzo dużo. Dyski twarde w komputerach osobistych zagościły dopiero w 1983 roku, w komputerach IBM i miały pojemności 10 i 5mb. W zasadzie, produkcja dysków twardych, pełną parą ruszyła kiedy opracowano dysk 3. 5 cala w 1987 roku.

Od tamtej pory dyski są coraz szybsze i mają coraz większą pojemność. Dzisiaj mamy trzy rodzaje dysków twardych w trzech rozmiarach 3. 5 cala, 2. 5cala i 1. 8 cala. Rozróżniamy dyski HDD(Hard Disk Drive), SSD (Solid State Drive), oraz dyski hybrydowe. Trudno nam wyobrazić sobie bez nich życie, bez znaczenia jakiego typu to urządzenie - żaden współczesny komputer bez niego nie zadziała. Dlatego, jeśli wydaje Ci się, że masz uszkodzone sektory w dysku, to dziś pokażę Ci jak sprawdzić dysk twardy za pomocą programu hd tune. Warto lepiej poznać ten program, gdyż poza sprawdzeniem stanu pozwala On także na tworzenie patrycji oraz naprawę dysku twardego.

Thank you for watching don't forget to SUBSCRIBE!Dziękujemy za obejrzenie jeżeli Wam się spodobało to kliknijcie SUBSKRYBUJ!

Do poradnika Jak sprawdzić dysk twardy oraz tworzenie partycji przypisano następujące tagi:

przydatne programy tworzenie partycji naprawa dysku twardego jak sprawdzić dysk twardy hd tune uszkodzone sektory w dysku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sprawdzić dysk twardy oraz tworzenie partycji skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...