Jak rozpoznać płeć ... w Excelu

Poradnik dodany przez: mateuszgr2
23521 0

Dowiedz się jak można rozpoznać płeć w Excelu z wykorzystaniem funkcji zagnieżdżonych. W tym przypadku jest to połączenie dwóch funkcji: Jeżeli oraz Prawy. 

Pracując w Excelu przy arkuszach, w których mamy sporo danych dosyć często mamy potrzebę użycia kilku funkcji na raz. W skrócie można powiedzieć, że to jest właśnie zagnieżdżanie funkcji. Natomiast sposób pokazany w tym poradniku jest najbardziej przydatny dla początkujących i pozwala dobrze zrozumieć logikę łączenia funkcji.

Płeć w Excelu jako przykład na funkcję zagnieżdżoną bardzo dobrze się sprawdza przy nauce tego programu. Po opanowaniu funkcji zagnieżdżonych będziecie mogli łączyć więcej niż dwie funkcje i będziecie mogli tworzyć różne megaformuły. W końcu prawdziwe możliwości programu Excel tkwią własnie w funkcjach i formułach. Opanowanie ich i przede wszystkim zrozumienie zasad ich działania powoduje, że nie będzie dla was niemożliwego zadania do wykonania w arkuszu kalkulacyjnym. Zapraszam do poradnika jak i do innych tutoriali związanych z Excelem, które znajdziecie na moim profilu.

Do poradnika Jak rozpoznać płeć ... w Excelu przypisano następujące tagi:

excel kurs excel funkcje zagnieżdżone płeć w excelu megaformuły łączenie funkcji

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozpoznać płeć ... w Excelu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...