Jak przywrócić ustawienia aplikacji po reinstalacji Linuxa

Poradnik dodany przez: spock
17676 0

Na każdym komputerze, nie ważne czy z systemem Linux czy Windows, prędzej czy później zachodzi potrzeba sformatowania dysku i reinstalacji systemu. Zawsze tak było, że niestety ale po takiej czynności wszystkie wcześniejsze nasze zainstalowane aplikacje, a w szczególności ich ustawienia także były usuwane, co jak wiadomo wiązało się z koniecznością ponownej ich instalacji i konfiguracji. Mnóstwo pracy, mnóstwo klikania i straconego czasu. Ale jest inna możliwość i sposób na przywracanie ustawień aplikacji po reinstalacji Linuxa (w systemach Windows też jest taka możliwość ale to temat na całkiem inny poradnik). 

Poradnik pokaże wam bardzo prosty sposób, który zajmuje tylko kilkanaście sekund. Tyle wystarczy aby wykonać kopię swoich ustawień we wszystkich programach i aplikacjach a następnie przywrócić ustawienia aplikacji (przykładowo chodzi tutaj o ustawienia takich programów jak Skype, GG czy przeglądarki), już po reinstalacji Linuxa. Coś takiego zaoszczędzi nam naprawdę sporo czasu.

Do poradnika Jak przywrócić ustawienia aplikacji po reinstalacji Linuxa przypisano następujące tagi:

odzyskiwanie danych przywracanie ustawień aplikacji reinstalacja linuxa ustawienia aplikacji zachowanie ustawień aplikacji poradniki linux

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przywrócić ustawienia aplikacji po reinstalacji Linuxa skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...