Jak przyspieszyć działanie komputera - kompleksowy poradnik

Poradnik dodany przez: JamJestJay
33581 0

Wielu z Was na pewno zastanawia się jak można zwiększyć szybkość komputera stacjonarnego, laptopa lub netbooka. W tym przypadku najprostszym rozwiązaniem jest optymalizowanie systemu Windows, poprzez zabawy w rejestrze, programy do czyszczenia rejestru, systemu, dysku, przyspieszacze, odkurzacze i ... inne bzdury. Tak naprawdę właśnie takie niby przyśpieszenie komputera niewiele daje a często uszkadza poprawną pracę systemu Windows.  Nie ma tak naprawdę jakiś złotych środków w tego typu programach. Okazuje się, że dwa najbardziej skuteczne sposoby na zwiększenie wydajności, to:

1. Wymiana dysku HDD na SSD - tutaj kiedy mamy wolny komputer lub kiedy laptop wolno działa to skok wydajności jest NATYCHMIASTOWY, a praca z komputerem nawet zawalonym aplikacjami jest KOMFORTOWA

2. Wyczyszczenie dokładnie układu chłodzenia, wymienia pasty termo przewodzącą, oczyszczenie radiatora i wszelkich kanałów wentylacyjnych. To zadziała zarówno przy zwiększeniu szybkości komputera jak i laptopa. Po prostu wysoka temperatura skutecznie potrafi spowolnić każdy sprzęt, obniżając taktowanie procesora.

Pamiętajcie, że nie ma co wierzyć w cuda, że magicznym programem, który jeszcze dodatkowo jest za darmo przyśpieszymy nasz komputer. To strata czasu i nerwów. Nawet 5 czy 8 letni komputer po wymianie dysku HDD na SSD dostaje drugą młodość, a nawet działa szybciej, niż jak był nowy.

Do poradnika Jak przyspieszyć działanie komputera - kompleksowy poradnik przypisano następujące tagi:

przyspieszanie komputera wolny komputer optymalizacja systemu laptop wolno działa zwiększenie szybkości komputera

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przyspieszyć działanie komputera - kompleksowy poradnik skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...