Jak przerobić dysk zewnętrzny z wewnętrznego na USB

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Sprzętowe
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 28.10.2017 / 08:00
  • Odsłony: 5 851
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

Pomida

Do poradnika jak przerobić dysk zewnętrzny z wewnętrznego na usb przypisano następujące tagi:

Poradnik na to, jak w prosty sposób wykorzystać możliwości sprzętowe do przekształcenia funkcji, jakie posiada dysk twardy, który znajduje się w komputerze stacjonarnym, laptopie na pamięć zewnętrzną idealną do komputera, laptopa a nawet do tabletu i smartfona jako dysk dodatkowy.

Przy dwu i półcalowych dyskach kupujemy obudowę z kablem USB, znajduje się w nim adapter, do którego podłączamy dysk wewnętrzny. Nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia z typem złącza ssd czy wykorzystujemy dysk hdd. W ten sposób otrzymujemy bardzo szybki i pojemny dysk przenośny.

Z kolei dysk wewnętrzny trzy i półcalowy możemy zamienić na dysk zewnętrzny za pomocą specjalnie zaprojektowanej obudowy, do której podłączamy kabel USB oraz dodatkowe zasilanie z prostym w użyciu włącznikiem i wyłącznikiem.

Poradnik podpowiada, gdzie i za ile można kupić takie obudowy oraz wyjaśnia, w jaki sposób ich używać. Robi to w sposób bardzo przejrzysty i ciekawy, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości. Używa pół żargonu, żeby nawet osoba niewtajemniczona w sprzętowe terminy, wiedziała, co powinna zrobić.

Dzięki niemu możemy wykorzystać części starego komputera bądź laptopa, bez względu na to, czy mamy dysk ssd czy też dysk hdd, które normalnie spisalibyśmy na straty ze względu na awarię innego pod systemu. Poradnik podpowiada więc nie tylko, sprytną metodę na wykorzystanie dostępnych materiałów, ale także oszczędność. Jeżeli szybko potrzebujemy użyć dysk przenośny, a nie mam pod ręką wystarczającej ilości wolnego miejsca, możemy skorzystać z tej metody – dostaniemy szybki i niezawodny dysk zewnętrzny.

Kategoria: Modyfikacje > Sprzętowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przerobić dysk zewnętrzny z wewnętrznego na USB skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków