Jak postawić domowy serwer widziany z Internetu

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Wirtualne systemy
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 11.05.2015 / 18:19
  • Odsłony: 34 343
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

dzejdzej181

Do poradnika jak postawić domowy serwer widziany z internetu przypisano następujące tagi:

Cześć, witajcie w moim kolejnym filmiku. W dzisiejszym odcinku chciałbym zaprezentować Wam kilka porad, dzięki którym nauczycie się korzystać z funkcji port forwarding w swoim routerze i dowiecie się jak postawić własny serwer. Zobaczcie.

W filmiku pokazuję w jaki sposób używa się funkcji Waszego routera zwanej Port Forwarding aby umożliwić np. dostęp do Waszego domowego serwera WWW (używam darmowego serwera Apache) z Internetu nawet jeżeli nie posiadacie stałego adresu IP tylko Wasz publiczny adres IP (tzn. Adres Publiczny Waszego routera) zmienia się np. co tydzień (tzw. Dynamiczny adres IP) itd. Aby dowiedzieć się, jaki jest obecny Wasz adres publiczny IP wejdźcie na tą stronę: http://whatismyipaddress.com/ Oprogramowanie XAMPP które zawiera w sobie darmowy serwer WWW Apache oraz baz danych i FTP ściągniecie z: http://www.apachefriends.org/en/xampp.html 

Mam nadzieję, że dzięki mojemu filmowi poradzicie sobie ze stawianiem własnego serwera do gier lub innych zastosowań. Śledźcie mój kanał, aby zobaczyć inne ciekawe filmiki.

Kategoria: Systemy operacyjne > Wirtualne systemy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak postawić domowy serwer widziany z Internetu skomentowało 1 osób.

Pozostało 1500 znaków