Jak posługiwać się programem After Effects - animacja informacji

Poradnik dodany przez: Truerro
14066 0

Program Adobe After Effects pozwala na umieszczenie informacji w animacjach. Tutorial pokazuje, w jaki sposób można łatwo uzyskać profesjonalny efekt.

Pracę należy rozpocząć od stworzenia nowej kompozycji (New composition) oraz ustalenia rozdzielczości. Tworząc kształt elementu informacyjnego można wybrać między innymi koło (elipse). W tym przypadku warto jest skorzystać z gotowych kształtów, zamiast z grafik, ponieważ daje to pewność, że te elementy będą mieć odpowiednią rozdzielczość, bez widocznych pikseli. Przyciskając alt możliwe jest łatwe ustawienie, ile ma trwać dana animacja informacji. Alt może posłużyć również do przesuwania wszystkich umieszczonych obiektów na time line.
Poradnik dotyczy również uzyskiwania jak najlepszego efektu wchodzenia samej animacji. Istotne jest, aby na początku utworzyć pojawiający się punkt, który będzie odpowiednio szybko rozszerzał się w pełną informację. Tworzenie animacji w tym przypadku wymaga utworzenia kilku obiektów. Istotne jest, aby ustalić nie tylko czas, ale również szybkość ich pokazywania się na ekranie. Warto zrobić to już w momencie pełnego ustalenia animacji danego punktu. Dzięki scale - draw editor można zróżnicować szybkość pojawienia się i pełnego ustawienia grafiki.
Aby mieć pewność, że kolejne elementy animacji będą mieć odpowiednią wielkość w stosunku do siebie i całości animacji warto jest już na początku włączyć proportional grid. To pomocnicze linie, które wspomagają ustawienie właściwej wielkości i odległości. Po
Tracking w przypadku mapy można wykorzystać track montion. W tym przypadku tracking można przeprowadzić dzięki Track camera. Wtedy ujęcia są dopasowane do głębi, a nie do grafiki 2D. Warto pamiętać, że ten poradnik pokazuje nieco mniej klasyczne tworzenie animacji informacyjnej.

Wspomóż na Patronite ▪ https://patronite.pl/kinto 

FB: https://www.facebook.com/kintotv

Do poradnika Jak posługiwać się programem After Effects - animacja informacji przypisano następujące tagi:

tutorial poradnik tracking tworzenie animacji adobe after effects animacja informacji

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak posługiwać się programem After Effects - animacja informacji skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...