Jak podłączyć dysk twardy SATA przez USB

Poradnik dodany przez: Makabros
167217 1

W tym poradniku coś dla komputerowych majsterkowiczów. Jeżeli lubisz się bawić sprzętem komputerowym i tworzyć nieszablonowe i niestandardowe rozwiązania to ten poradnik jest dla Ciebie. Już sam tytuł intryguje i zachęca. Podłączenie dysku SATA do komputera przez port USB to ciekawy pomysł który i Ty możesz zrealizować. Podłączanie starego dysku jest możliwe przez adapter ale trochę kombinowania jest. Dlatego zobacz jak podłączyć wewnętrzny dysk twardy przez USB

W jaki sposób użyć adaptera SATA/IDE aby można było podłączyć dysk laptopa/desktop do portu USB w naszym komputerze? Zobacz i sam spróbuj. No i sposób jest super metoda na sprawdzenie działania starego dysku twardego.  

Jeżeli chodzi o adapter sata/ide to w necie, nie tylko na allegro można coś takiego znaleźć. Teraz każdy dysk zewnętrzny SATA będzie można podłączyć przez USB. Przykładowo dla mnie to fajny pomysł na trzymanie "sekretnych" danych. Stare dyski tego typu nie przyciągają uwagi no i nie da się ich podłączyć tak łatwo w nowych komputerach.

Składniki:

  • Przejściówka z IDE na SATA

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak podłączyć dysk twardy SATA przez USB skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...