Jak podłączyć dwie stacje Commodore 1441 i SD2IEC

Poradnik dodany przez: Fregata
6850 0

Pamiętacie te czasy, kiedy zachwycaliście się rozpikselizowanymi ludkami biegającymi po ekranie monitora? Jeśli jesteście w wieku 35+ to pewnie tak. Dla młodszych jest to zamierzchła epoka. Przypomnę kilka tytułów: River Raid, Galaxian, Arkanoid, Moon Patrol, Frogger, Pacman…

Konsola Nintendo, Atari czy komputer Commodore c64 były szczytem marzeń nastolatków schyłku PRL-u. Uruchomienie gry na takim sprzęcie (pomijając konsolę) nie było proste – należało grę wczytać z kasaty przy pomocy magnetofonu, przy czym ważne było ustawienie taśmy w odpowiednim miejscu.

Gdy już się z tym uporaliśmy, przystępowaliśmy do rozgrywki na kineskopowym telewizorze, jaki jeszcze parę lat temu można było spotkać w naszych domach. Rozdzielczość zachwycała – jakieś 320x200 i do tego 16 kolorów. Cała gra mieściła się na około 20 kB.
Czasy się jednak zmieniły. Mamy gry w rozdzielczości FullHD, które zajmują po kilka GB. Są wręcz idealne pod względem graficznym. Podczas Euro oglądałem z daleka na dużym ekranie przebieg jakiegoś meczu. Cóż, wygląda to pięknie, niemal nie różni się od realu. Aby jednak opanować sposób poruszania się, wykonywania zwodów, główkowania trzeba się dużo nauczyć. Moją ulubioną grą piłkarską był Sensible Soccer. Niewielkie ludziki biegały za kwadratową piłką. Niby nic, ale ta gra potrafiła wciągnąć. Nowe produkcje jakoś do mnie nie przemawiają. Są świetne, ale tylko pod względem wizualnym. Schodzą jednak z półek jak ciepłe bułeczki. I dobrze, w końcu czasy się zmieniają. Ja jednak nadal jestem fanem pikseli. I chciałem przekonać Was do odgrzebania starej konsoli. Podłączenie stacji do commodore w tym sd2iec może wywołać w Was sporą nostalgię, ale to też szansa, aby pokazać Waszemu dziecku jak obsługiwać stację dyskietek do commodore.

Do poradnika Jak podłączyć dwie stacje Commodore 1441 i SD2IEC przypisano następujące tagi:

stare konsole commodore c64 sd2iec podłączenie stacji do commodore stacje dyskietek do commodore

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak podłączyć dwie stacje Commodore 1441 i SD2IEC skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...