Jak opanować bonusy, tabelę prawdy i funkcje ORAZ i NIE w Excelu

Poradnik dodany przez: Excel-i-Adam
17170 0

Poradnik Excel i kolejne zagadnienia do opanowania i zrozumienia. W tym odcinku tabela prawdy, dwie funkcje, czyli funkcja ORAZ i funkcja NIE a także coś takiego jak przyznawanie bonusów

Kiedy chcesz ogarnąć zasady, dla których przyznajesz np: bonusy, to często są one zapisane w formie słownej. Taka sytuacja jest ciężka, gdyż mierzysz się z zadaniem przełożenia tekstu na odpowiednie formuły. co zrobić wtedy? Przydaje się tutaj tabela prawdy.

Z tego poradnika Excel dowiesz się jak łatwo taką tabelę prawdy sobie stworzyć. Przede wszystkim, musi to być tabela, która będzie zawierała wszystkie możliwe parametry wymienione w tekście. Pamiętajcie, że przecięcia zasięgów to interesujące nas pola. Na podstawie tekstu wtedy się ustala, czy przyznany zostaje bonus i jakiego poziomu.

Taka tabela pomocnicza przydaje nam się do sprawdzenia, kiedy jaki bonus jest przyznawany. Zaczynamy od szukania prostokątów, które jest łatwo opisać. Na filmie możesz zobaczyć 2 takie prostokąty, dla bonusu 1 i bonusu 2.

Kiedy masz już prostokąty możesz zacząć tworzenie tabeli prawdy sprawdzając odpowiednie warunki za pomocą funkcji ORAZ i funkcji NIE

Dzięki przyjęciu odpowiedniej strategii, tabela prawdy powstaje szybko i łatwo.

Do poradnika Jak opanować bonusy, tabelę prawdy i funkcje ORAZ i NIE w Excelu przypisano następujące tagi:

excel poradniki excel tabela prawdy funkcja oraz funkcja nie przyznawanie bonusów w excelu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak opanować bonusy, tabelę prawdy i funkcje ORAZ i NIE w Excelu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...