Jak montować w Final Cut Pro #4 - skróty klawiszowe

Poradnik dodany przez: Xspector
17972 0

Duża część skrótów klawiszowych, jeśli chodzi o program Final Cut Pro jest umieszczonych zaraz obok komend. To sprawia, że nawet osoba, która dopiero uczy się obsługi, jeśli chodzi o ten edytor wideo może sprawdzić samodzielnie, jakiego typu skróty są dostępne. Istnieje jednak kilka skrótów, które warto jest przypomnieć lub po prostu znacznie trudniej jest je znaleźć.
Skróty takie jak CMD + C i CMD + V pozwalają na kopiowanie klipów. CMD + X pozwala na wycięcie klipu, a następnie kopiuje go do schowka. Istotniejszymi skrótami, jeśli chodzi o ten program do montażu filmów są Q, W i E. Pozwalają one na: kładzenie klipu nad timeline, co pozwala na jego bardziej komfortową edycję i to w wyznaczonym miejscu; W pozwala na położenie klipu na timeline, co również pozwala na łatwiejszy montaż filmów osobie, której ta funkcja jest szybko potrzebna, natomiast E kładzie klip na końcu timeline.
CMD + B umożliwia wykonanie szybkiego cięcia, co może być potrzebne, jeśli chodzi o tworzenie filmów. W tym celu niepotrzebne jest więc sięganie po znane narzędzie - Blade.
Obróbka wideo może wymagać odtworzenia jednej ścieżki dźwiękowej przy jednoczesnym podglądzie na wszystkie aktualne elementy. W tym celu należy zdecydować się na skrót OPTION + S.
OPTION + F pozwala na ułatwienie takiej czynności jak profesjonalny montaż filmów pozwala bowiem na rozciągnięcie stopklatki na określony czas. Skrót określony jako CMD + 4 pozwala na łatwe otworzenie panelu edycji klipu, co oznacza między innymi zmianę koloru czy naświetlenia.
I jeden z najważniejszych skrótów: OPTION + CMD + K pozwala na otworzenie listy przydatnych skrótów klawiaturowych w programie Final Cut Pro

Do poradnika Jak montować w Final Cut Pro #4 - skróty klawiszowe przypisano następujące tagi:

obróbka wideo tworzenie filmów montaż filmów program do montażu filmów edytor wideo final cut pro

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak montować w Final Cut Pro #4 - skróty klawiszowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...