Jak montować w Final Cut Pro #3 - narzędzia i edycja dźwięku

Poradnik dodany przez: Xspector
13678 0

Każdy profesjonalny program do montażu filmów powinien umożliwiać co najmniej podstawową edycję dźwięku, aby odpowiednio dopasować go do wyświetlanego obrazu. Tak samo jest w przypadku Final Cut Pro. W jaki sposób można za pomocą tego programu dopasowywać dźwięk do obrazu?
Montaż filmów często niesie ze sobą konieczność dodania ścieżek dźwiękowych lub przynajmniej dopasowania istniejących. Ten edytor wideo jak najbardziej umożliwia edycję dźwięku. Na początku w tym celu warto zastosować kombinację Alt + CMD. Pozwala to na odseparowanie pliku dźwiękowego od klipu, gdzie znajduje się film. Wtedy łatwiej jest pracować na ścieżkach.
Narzędzia do edycji, jeśli chodzi o Final Cut Pro to między innymi Trim, który służy do ucinania ujęć z ułożonego już bloku. Range Selection, usuwający zaznaczoną część klipu oraz Blade - uniwersalne narzędzie do cięcia.
Edycję dźwięku, jeśli chodzi o tworzenie filmów warto jest rozpocząć od przeniesienia ścieżek na timeline. Warto tak postąpić, ponieważ obróbka wideo powinna być jak najbardziej komfortowa, a to można uzyskać tylko dzięki właściwościom timeline. Tam można powiększać i zmniejszać wielkość ścieżek, co pozwala na ich wygodniejsze ustawianie i zaznaczanie.
Ten edytor wideo umożliwia dopasowanie głośności poszczególnych ścieżek, co pozwala na przykład wyciszyć dźwięk, który powinien stanowić tło. Można również zdecydować o tym, czy dźwięk ma być wprowadzany stopniowo i pod tym względem modyfikować głośność początku i końca ścieżki. Takie działanie możliwe jest co najmniej na dwa sposoby. 

Do poradnika Jak montować w Final Cut Pro #3 - narzędzia i edycja dźwięku przypisano następujące tagi:

obróbka wideo tworzenie filmów montaż filmów program do montażu filmów edytor wideo final cut pro

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak montować w Final Cut Pro #3 - narzędzia i edycja dźwięku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...