Jak montować w Final Cut Pro #2 - sortowanie i edycja klipów

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Obróbka wideo
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 16.11.2018 / 14:00
  • Odsłony: 1 483
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

Xspector

Do poradnika jak montować w final cut pro #2 - sortowanie i edycja klipów przypisano następujące tagi:

Final Cut Pro to profesjonalne narzędzie, które umożliwia montaż filmów. Podczas korzystania warto uświadomić sobie, że pomimo podobieństw do wielu innych programów tego typu Final Cut Pro ma także wiele różnic, które mogą być nieco irytujące dla użytkowników, którzy nie zaczynają swojej przygody z montażem właśnie od tego programu.
Obróbka wideo w tym przypadku powinna być rozpoczęta od zaimportowania klipów do panelu organizacyjnego. To własnie tam możliwe jest sortowanie i edycja. Dzięki oznaczeniom I (in) i O (out) możliwe jest łatwe zaznaczanie początku i końca poszczególnych klipów. Do projektu można przenieść zarówno całe klipy, jak i tylko ich część, na przykład samo wideo lub samo audio. Ten edytor wideo na tym etapie jest więc dość prosty w obsłudze.
Key worksy w przypadku programu Final Cut Pro pozwalają na szybkie uporządkowanie charakterystycznych klipów. Dzięki ich uporządkowaniu i podpisaniu łatwo jest je znaleźć w razie potrzeby. Key worksy, jak wskazuje nazwa, są w programie oznaczone symbolem klucza.
Właściwe tworzenie filmów wymaga skorzystania z narzędzi "select" oraz "position". Pozwalają one na zmianę pozycji klipów, przy czym narzędzie "position" umożliwia również nakładanie na siebie klipów, co nie zawsze będzie wygodne dla użytkowników pracujących do tej pory na innych programach.
Tworzenie filmów w przypadku tego programu nie jest wbrew pozorom zbyt trudne. Ten program do montażu filmów pozwala na zmianę wielkości okien, a także zamykanie niepotrzebnych w danym momencie paneli. 

Kategoria: Audio i Wideo > Obróbka wideo

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak montować w Final Cut Pro #2 - sortowanie i edycja klipów skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków