Jak montować w Final Cut Pro #1 - organizacja plików

Poradnik dodany przez: Xspector
9714 0

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalny montaż filmów. Do tego celu potrzebny jest specjalny program - jednym z nich może być Final Cut Pro.
Otwierając proponowany program do montażu filmów można zauważyć, że posiada on trzy panele (organizacyjny, podglądu wideo, edycyjny), co ma ułatwić pracę użytkownikowi. Jeśli chodzi o organizację plików najważniejszy jest oczywiście panel organizacyjny. To w nim umieszczone są takie elementy jak biblioteki, eventy i foldery, które sprawiają, że obróbka wideo staje się łatwiejsza dzięki odpowiedniemu uporządkowaniu.
Biblioteki zawarte w programie Final Cut Pro umożliwiają przechowywanie zarówno całych projektów, jak i pojedynczych plików. Jednak dla każdego elementu możliwe jest także utworzenie eventu. Event to rodzaj osobnego folderu dla każdego z plików projektu. Takie rozwiązanie umożliwia łatwy powrót do poprzedniej wersji projektu, a taka konieczność często zdarza się, gdy montaż filmów jest przeprowadzany na zlecenie. Ten edytor wideo ma więc wiele funkcji przeznaczonych zwłaszcza dla osób, które zajmują się tym zawodowo. Aby umieścić pliki w projekcie może być konieczne skopiowanie ich do biblioteki. Takie działanie jest zazwyczaj zalecane, nawet jeśli pliki znajdują się na dysku urządzenia, na którym przebiegać będzie montaż. Zdarza się bowiem, że konieczne jest przeniesienie projektu.
Tworzenie filmów w przypadku tego programu wymaga otworzenia nowego projektu. Tworząc nowy projekt możliwe jest od razu wybranie rozdzielczości obrazu, a także jakości dźwięku, co w przypadku programów amatorskich często było możliwe dopiero przy końcu pracy. 

Do poradnika Jak montować w Final Cut Pro #1 - organizacja plików przypisano następujące tagi:

obróbka wideo tworzenie filmów montaż filmów program do montażu filmów edytor wideo final cut pro

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak montować w Final Cut Pro #1 - organizacja plików skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...