Jak ładować telefon ciepłem swojego ciała

Poradnik dodany przez: BumBastik
13907 4

Nierzadko zdarzają nam się sytuacje, kiedy w naszym smartfonie mamy już tylko kilka procent baterii lub też, co gorsza, telefon całkowicie nam się rozładuje, a nawet jeśli mamy wtedy przy sobie ładowarkę, może się okazać, że w okolicy nie ma żadnego gniazdka, do którego moglibyśmy ją podłączyć. Kłopot jest jeszcze większy, kiedy akurat musimy zadzwonić gdzieś w ważnej sprawie lub pilnie sprawdzić coś w Internecie. Co robić w takim przypadku? Z pomocą przychodzą nam drobne modyfikacje i naprawy, dzięki którym możemy przygotować sobie ładowarkę, która naładuje telefon, wykorzystując... ciepło naszego ciała!
Wytwarzanie prądu poprzez użycie temperatury organizmu umożliwia moduł Peltiera. Wykorzystując go i jeszcze kilka innych elementów, będziemy mogli przygotować specjalną ładowarkę, która uratuje nas w nieprzewidzianej sytuacji. Jeśli mamy choć odrobinę technicznego zacięcia, bez problemu poradzimy sobie z jej wykonaniem. Jedną z niewątpliwych zalet takiej ładowarki jestdarmowa energia, którą przy jej użyciu uzyskamy – za ciepło naszego ciała przecież nikt nie każe nam zapłacić! Innym plusem takiego rozwiązania jest możliwość ładowania telefonupraktycznie wszędzie, nie ogranicza nas też długość kabla – podczas "tradycyjnego" ładowania, kiedy potrzebujemy gdzieś zadzwonić lub coś sprawdzić, musimy przebywać blisko gniazdka. Kiedy zaś użyjemy samodzielnie przygotowanej ładowarki, możemy mieć telefon zawsze przy sobie!
Jeżeli wykorzystamy ogniwo Peltiera i jego właściwości, znacznie ułatwimy sobie życie. Ładowanie telefonu będzie możliwe niemal w każdej sytuacji, dzięki czemu nie grożą nam problemy związane na przykład z nieodebranymi ważnymi połączeniami. Nie można też pominąć faktu, że wykorzystując tak przygotowaną ładowarkę, zaoszczędzimy trochę prądu. Ładowanie telefonu ciepłem swojego ciała ma wiele zalet, dlatego warto wybrać właśnie taką możliwość. 

Do poradnika Jak ładować telefon ciepłem swojego ciała przypisano następujące tagi:

modyfikacje i naprawy ogniwo peltiera moduł peltiera darmowa energia ładowanie telefonu wytwarzanie prądu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ładować telefon ciepłem swojego ciała skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...