Jak korzystać z Excel 2010 - Blokowanie okienek

Poradnik dodany przez: Excel-i-Adam
14192 0

Excel 2010 jak wiadomo świetnie się sprawdza do zarządzania danymi. W wielu przypadkach przy zarządzaniu danymi chcemy aby nagłówki kolumn (lub ewentualnie nagłówki wierszy) zawsze się nam wyświetlały. Jak zrobić aby to było możliwe? Blokowanie okienek w Excel jest odpowiedzią i rozwiązaniem tego problemu. Po prostu zablokuj okienka. Aby to zrobić, musisz z karty widok wybrać opcję Zablokuj okienka. Pojawią się 3 opcje. Możesz zablokować pierwszy wiersz, albo np. tylko pierwszą kolumnę, albo też blokujesz wiersze nad i kolumnę po lewej od aktualnie aktywnej komórki.

Co Ci to daje? Blokowanie okienek w Excel za pomocą opisanej techniki to sposób na to aby zawsze te wiersze i kolumny, które wybierzesz były widoczne. Przy przesuwaniu arkusza będzie się przesuwał cały obszar oprócz zablokowanych komórek. 

Ten odcinek to tylko kawałek kursu Excela który znajdziecie na moim profilu. Wiele przydatnych poradników na was czeka, więc jeżeli pracujecie w Excelu to koniecznie sprawdźcie tematy odcinków

Do poradnika Jak korzystać z Excel 2010 - Blokowanie okienek przypisano następujące tagi:

excel poradniki excel excel 2010 nauka excel 2010 kurs excela blokowanie okienek w excel

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak korzystać z Excel 2010 - Blokowanie okienek skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...