Jak i dlaczego warto wyłączyć pamięć wirtualną w Win 10

Poradnik dodany przez: Pyrka7088
29556 0

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z informatyką? A może zastanawiasz się, jak na własną rękę oraz bez wydawania milionów monet usprawnić działanie swojego ukochanego komputera? A może niedawno odbyła się na nim instalacja Windows 10?Posłuchaj, co ma do powiedzenia specjalista informatyk na temat: w jaki sposób oraz z jakich powodów warto wyłączyć pamięć wirtualną w Windows 10.
Dla niezorientowanych: pamięć wirtualna to nic innego jak wydzielony obszar dysku twardego, który ma wspomagać pamięć fizyczną RAM, kiedy jest za mało partycji fizycznej, ten dysk spełnia rolę przechowywania tych danych. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wolne miejsce na dysku jest konieczne do sprawnej pracy systemu. Jeśli posiadacie sporo pamięci fizycznej, więcej niż 8GB, dobrze jest całkowicie wyłączyć funkcję pamięci wirtualnej, by dokonać optymalizacji windows 10. Istnieje niepisana zasada: jeśli posiadasz poniżej 4 GB pamięci fizycznej, można zostawić sobie uruchomioną pamięć wirtualną z ustawieniem automatycznych jej ustawień systemowych. Wystarczy do tego 1 lub 2 GB. 500 Mb będzie zdecydowanie za mało!
Na zamieszczonym powyżej materiale filmowym krok po kroku jest pokazane w jaki sposób to zrobić. Po obejrzeniu, przekonasz się sam, że nie jest to wcale trudne. Nie bój się Panelu Sterowania. Wystarczy odrobina chęci oraz skupienia, by móc samemu zmodyfikować ustawienia komputera, by optymalizacja windows 10 stała się faktem. Zastosuj kroki przedstawione na filmiku, wykonaj reset komputera i oto mamy efekty. Zobacz, jakie to proste! A satysfakcja z wykonanego zadania oczywiśćie gwarantowana. 

Do poradnika Jak i dlaczego warto wyłączyć pamięć wirtualną w Win 10 przypisano następujące tagi:

windows 8 pamięć wirtualna windows 10 instalacja windows 10 wolne miejsce na dysku optymalizacja windows 10

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak i dlaczego warto wyłączyć pamięć wirtualną w Win 10 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...