Jak formatować dysk aby nie było możliwości odzyskania danych

Poradnik dodany przez: artur.lebioda
25398 0

Witajcie!

Jak wielu zapewne wie, dane które zostały usunięte podczas oczyszczania komputera można w łatwy i szybki sposób przywrócić. Z jednej strony jest to bardzo dobra wiadomość, dla ludzie, którzy utracili coś w niekontrolowany sposób. Z drugiej strony, formatowanie dysku powinno być trwałe, bo przecież jeśli to robimy to nie z zamiarem przywracania danych. Z trzeciej strony, jeśli ktoś ukradnie nam nasz sprzęt, to będzie mógł z łatwością mieć wgląd do naszych starych danych.

Dlatego pokaże Wam dzisiaj sposób na formatowanie bez możliwości odzyskania danych. Jest to moim zdaniem świetna metoda, ponieważ nawet po oczyszczeniu komputera nikt nie będzie nam dostępu do starych danych. Jeśli wykonamy format dysku systemowego właściwie, to nie będziemy musieli się obawiać o żadne niepowołane odzyskiwanie danych.

Dlatego moi drodzy sprawdźcie jak powinno wyglądać formatowanie bez możliwości odzyskania danych. Na pewno polepszy Wam to bezpieczeństwo danych, a przez Wasz spokój psychiczny będzie większy.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak formatować dysk aby nie było możliwości odzyskania danych skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...